PL

Instalacja Internetu satelitarnego Tooway

Założenie Internetu tooway w domu czy w firmie jest proste i szybkie. Zestaw tooway umożliwiający dostęp do połączenia z satelity jest łatwy w instalacji. W celu instalacji anteny satelitarnej zalecane jest skorzystanie z usług odpowiedniego specjalisty, ponieważ odpowiednie nakierowanie anteny wymaga dużej precyzji. Instalacji anteny można również dokonać samemu, ściśle przestrzegając wskazówek zawartych w instrukcji.

tooway jest kompatybilny z każdym systemem operacyjnym. Jedynym warunkiem jest posiadanie w komputerze wbudowanej karty sieciowej. Karta sieciowa służy do przekształcania pakietów danych w sygnały i stanowi standardowe wyposażenie wszystkich nowoczesnych komputerów. Aby założyć Internet tooway nie potrzeba żadnego dodatkowego sprzętu ani oprogramowania.

Z usługą Internetu tooway można korzystać z domowej sieci bezprzewodowej. Instalacja sieci bezprzewodowej wymaga podłączenia routera Wi-Fi do modemu. Aby umożliwić dostęp do Internetu bezprzewodowego, należy zaopatrzyć się w dowolny router Wi-Fi.

Zestaw satelitarny tooway

Zestaw tooway składa się z małej anteny parabolicznej i modemu tooway. Jest on bardzo prosty w instalacji. Ze względu na wykorzystanie pasma Ka przy transmisji sygnału z satelity, antenę paraboliczną należy precyzyjnie i odpowiednio nakierować w celu uzyskania optymalnej prędkości połączenia.

Modem tooway może być podłączony bezpośrednio do komputera, co umożliwia korzystanie z szerokopasmowego Internetu stacjonarnie. Modem można również podłączyć do routera Wi-Fi aby korzystać z Internetu bezprzewodowego.

Antena paraboliczna

Antena paraboliczna tooway to mała antena satelitarna o średnicy 77cm. Jest to dwuzakresowa antena kierunkowa do odbioru zarówno pasma Ka jak i pasma Ku. Instalacja anteny satelitarnej tooway jest relatywnie prosta.

Procedura montażu jest zawsze taka sama, co umożliwia zmniejszenie czasu i kosztów instalacji. Niektórzy zaawansowani użytkownicy są w stanie sami dokonać montażu i odpowiednio nakierować antenę. Zaleca się jednak skorzystanie z usług wyszkolonych instalatorów tooway. Mało precyzyjne nakierowanie anteny satelitarnej skutkuje niższą prędkością Internetu i większą ilością błędów.

Modem tooway

Modem tooway to modem satelitarny zaopatrzony w interfejs typu Ethernet. Modem podłączany jest bezpośrednio do komputera, co pozwala na uzyskanie łącza stacjonarnego. Aby móc korzystać z połączenia internetowego z kilku komputerów należy użyć odpowiedniego routera. Użycie routera pozwala założyć sieć lokalną, w której każdy podłączony komputer ma dostęp do sieci Internet.

Wskaźniki diodowe z przodu modemu podają statusy odbioru satelitarnego i transmisji. Wskazują one również działanie sieci.

Modem tooway jest podłączony do anteny satelitarnej za pomocą kabli koncentrycznych.

Internet od zaraz

Z usługą tooway połączenie internetowe dostępne jest od zaraz. Jeśli abonent decyduje się skorzystać z profesjonalnych usług przy założeniu i nakierowaniu anteny satelitarnej, jedyny czas oczekiwania to czas dojazdu specjalisty na miejsce instalacji.

Internet tooway oferuje taką samą prędkość połączenia w każdej lokalizacji w Polsce i Europie, niezależnie od położenia geograficznego oraz ukształtowania terenu. Jest to prawdziwie innowacyjne rozwiązanie dla domów i firm na obszarach, którym brak odpowiedniej infrastruktury telekomunikacyjnej. Zestaw satelitarny tooway umożliwia szybkie połączenie z Internetem oraz budowę sieci lokalnej w domu lub w biurze, gdzie nie ma dostępu do sieci przewodowych. Łatwość instalacji i dostępność Internetu satelitarnego nie ma sobie równych na rynku usług szerokopasmowych.

szybki

Korzystaj z łaczy
internetowych 22 Mb/s

dla każdego

Usługa dostępna
już od 3zł dziennie

wszędzie

Zasięg gwarantowany w całej Polsce i na terytorium Europy.

od zaraz

Po prostu podłącz się i korzystaj. Bez żadnych łączy telefonicznych!

Tooway to Internet satelitarny, Internet szerokopasmowy, Szybki Internet, Alternatywa dla Internetu stacjonarnego, Internet dla domu, Internet dla firm, Internet na wsi, Internet satelitarny w Polsce, Dostęp do Internetu, Internet satelitarny bez limitu, Internet z satelity, Stałe łącze, Szybkość Internetu satelitarnego
Dowiedz się: Jaki Internet wybrać, Instalacja Internetu Tooway, Internet bezprzewodowy z satelity, Internet stacjonarny bez telefonu, Internet dla każdego, Wykluczenie cyfrowe, Mapa zasięgu