PL

Internet bezprzewodowy

Coraz więcej urządzeń mobilnych posiada funkcję łączenia się z Internetem. Urządzenia takie jak laptopy, tablety, telefony, przenośne odtwarzacze multimedialne czy aparaty cyfrowe mogą korzystać z sieci bezprzewodowych w celu uzyskania dostępu do Internetu. Bezprzewodowy Internet umożliwia korzystanie z zasobów sieci w całym domu, przy użyciu kilku urządzeń naraz. Internet bezprzewodowy działa nie tylko w domach posiadających łącze DSL lub Internet kablowy. Obecnie można łatwo założyć bezprzewodową sieć lokalną z szerokopasmowym Internetem satelitarnym tooway.

Bezprzewodowy Internet z satelity

tooway, w odróżnieniu od innych technologii, umożliwia założenie bezprzewodowej sieci lokalnej wszędzie. Niezależnie od obecności sieci naziemnych oraz stacji bazowych Internetu radiowego, tooway pozwala na instalację Internetu bezprzewodowego w każdym domu i w każdej firmie. Internet bezprzewodowy za pośrednictwem lokalnej sieci Wi-Fi daje elastyczność i wygodę użytkowania. Bezprzewodowy Internet gwarantuje komfortowe korzystanie z sieci każdemu domownikowi, bez potrzeby instalacji kabli. Założenie lokalnej sieci bezprzewodowej z tooway jest łatwe i szybkie.

Co jest potrzebne do założenia lokalnej sieci Wi-Fi

Aby założyć lokalną sieć Wi-Fi z tooway potrzebne są:

  • komputer lub dowolne urządzenia mobilne z aktualnym systemem operacyjnym
  • antena tooway
  • modem tooway
  • dowolny router Wi-Fi dobrej marki

Jak stworzyć bezpieczne, prywatne połączenie bezprzewodowe

Aby ochronić wszystkie komputery przed atakami hackerów i wirusów, oraz uzyskać wysokie prędkości Internetu, bezprzewodową sieć internetową należy ochronić hasłem. Bez hasła, niepożądane osoby mogą uzyskać dostęp do połączenia internetowego, co powoduje zwolnienie prędkości dla użytkowników domowych.

Zarówno przy połączeniu bezprzewodowym jak i przy użyciu kabli, zaleca się także ochronę komputerów aktualnym programem antywirusowym.

Jak założyć Internet bezprzewodowy

Usługa tooway umożliwia klientom czerpanie korzyści z udogodnienia jakim jest Internet bezprzewodowy. Jako dostawca Internetu satelitarnego, tooway oferuje ogólne wskazówki pomocne przy konfiguracji sieci bezprzewodowej. Konfiguracja lokalnej sieci Wi-Fi jest na tyle prosta, że można jej dokonać samemu. Aby założyć lokalnie Internet bezprzewodowy z tooway należy:

  1. Zakupić router Wi-Fi dowolnej marki o dobrej reputacji i podłączyć go do modemu tooway.
  2. Dokładnie zapoznać się z instrukcją obsługi dołączoną do modemu. Należy zastosować się do wszystkich zasad bezpieczeństwa.
  3. Będzie potrzebny dodatkowy kabel, który zazwyczaj jest częścią wyposażenia routera bezprzewodowego. Należy najpierw odłączyć kabel pomiędzy modemem tooway a komputerem. Kabel należy odłączyć od strony komputera, drugi koniec kabla należy pozostawić podłączony do modemu tooway. Następnie należy podłączyć kabel (i modem tooway) do routera Wi-Fi. W tym celu należy użyć odpowiednio oznaczonego portu na routerze. Następnie podłączamy dodatkowy kabel, w który wyposażony jest router, do komputera, używając wolnego portu.
  4. Aby skonfigurować sieć bezprzewodową, należy postępować zgodnie z instrukcjami obsługi routera Wi-Fi. Zazwyczaj polega to na instalacji odpowiedniego oprogramowania w komputerze, lub uzyskaniu dostępu do routera poprzez przeglądarkę internetową. Należy pamiętać o założeniu hasła chroniącego bezprzewodową sieć internetową.
  5. Aby podłączyć dodatkowe komputery lub/oraz urządzenia przenośne, konieczne jest odnalezienie sieci bezprzewodowej na każdym urządzeniu i wprowadzenie hasła.

Internet bezprzewodowy- komfort dla każdego

Internet bezprzewodowy jest dostępny dla każdego dzięki technologii satelitarnej. Pozwala on na wygodę korzystania z Internetu w każdym miejscu w domu. Bezprzewodowy Internet pozwala wszystkim domownikom uzyskać dostęp do Internetu jednocześnie, przy użyciu ulubionych urządzeń.

szybki

Korzystaj z łaczy
internetowych 22 Mb/s

dla każdego

Usługa dostępna
już od 3zł dziennie

wszędzie

Zasięg gwarantowany w całej Polsce i na terytorium Europy.

od zaraz

Po prostu podłącz się i korzystaj. Bez żadnych łączy telefonicznych!

Tooway to Internet satelitarny, Internet szerokopasmowy, Szybki Internet, Alternatywa dla Internetu stacjonarnego, Internet dla domu, Internet dla firm, Internet na wsi, Internet satelitarny w Polsce, Dostęp do Internetu, Internet satelitarny bez limitu, Internet z satelity, Stałe łącze, Szybkość Internetu satelitarnego
Dowiedz się: Jaki Internet wybrać, Instalacja Internetu Tooway, Internet bezprzewodowy z satelity, Internet stacjonarny bez telefonu, Internet dla każdego, Wykluczenie cyfrowe, Mapa zasięgu