PL

Internet satelitarny w Polsce

Do niedawna satelitarne usługi internetowe były w Polsce nowością. Z czasem Internet satelitarny zyskał coraz więcej zwolenników. Możliwość szybkiego dostępu do sieci na obszarach słabo zurbanizowanych, w miejscach trudno dostępnych, tam, gdzie nie sięga infrastruktura telekomunikacyjna, jest ogromną zaletą tej technologii. Internet satelitarny zyskuje pozytywne opinie wśród wielu użytkowników. Nie bez powodu. Dwukierunkowe połączenie satelitarne jest innowacyjnym i ekonomicznym rozwiązaniem dla każdego, kto do tej pory nie miał szans na szerokopasmowy dostęp do Internetu.

Szerokopasmowy Internet dostępny w całej Polsce

Dzięki technologii dwukierunkowego połączenia satelitarnego szybki Internet jest dostępny na terenie całej Polski. Internet z satelity to nie tylko odpowiedź na tzw białe plamy dostępu do sieci w Polsce, lecz również krok w przeciwdziałaniu wykluczeniu cyfrowemu.

Mimo dużych inwestycji w rozwój infrastruktury telekomunikacyjnej, wiele rejonów Polski nie jest obsługiwanych przez dostawców Internetu szerokopasmowego. Obszary o małej gęstości zaludnienia, lub z dala od dużych miast są mniej atrakcyjne ekonomicznie dla operatorów internetowych. Mieszkańcy takich miejscowości są zmuszeni oczekiwać na budowę infrastruktury przewodowej. Podobna sytuacja ma miejsce w przypadku miejscowości, gdzie budowa sieci przewodowych jest trudna ze względów terenowych.

Szerokopasmowy Internet satelitarny jest alternatywą dla Internetu uzależnionego od infrastruktury naziemnej. Dzięki technologiom satelitarnym cała Polska jest w zasięgu szybkiego Internetu z satelity. W odróżnieniu od Internetu radiowego i komórkowego, dwukierunkowy Internet satelitarny umożliwia pobieranie i jednocześnie wysyłanie sygnałów bezpośrednio do satelity. Oznacza to, że jest zupełnie niezależny od jakiejkolwiek naziemnej infrastruktury, nie tylko od sieci kablowych, lecz również sieci szkieletowych i stacji bazowych.

W praktyce satelitarny Internet szerokopasmowy sprawdza się wszędzie. Jest szybki i stabilny niezależnie od lokalizacji. Taką samą prędkością połączenia mogą cieszyć się mieszkańcy dużych miast jak i mniejszych miejscowości, niezależnie od ukształtowania terenu. Internet satelitarny jest dostepny nawet w miejscach najbardziej oddalonych od cywilizacji – w górach, w lesie, w okolicach obszarów chronionych.

Szybki Internet satelitarny Tooway

Tooway to usługa satelitarnego połączenia z Internetem przez satelitę Eutelsat KA-SAT. Jest to pierwszy satelita w Europie zbudowany i zoptymalizowany z myślą o szerokopasmowym dostępie do Internetu. Satelita Eutelsat KA-SAT oferuje połączenia o wysokiej przepustowości. Łączna przepustowość satelity to ponad 90 Gb/s. Oznacza to, że jest on w stanie zaoferować połączenie internetowe o prędkości porównywalnej do szybkości sieci DSL dla ponad miliona gospodarstw domowych.

Usługa internetowego połączenia przez satelitę Eutelsat KA-SAT dostępna jest wszędzie w Polsce jak i w Europie oraz w krajach basenu Morza Śródziemnego. Klasyczne satelity zapewniające dostęp do sieci internetowej działają w zakresie częstotliwości pasma Ku o mniejszej wydajności. Internet satelitarny Tooway korzysta z pasma Ka. Pasmo Ka jest bardziej skoncentrowane niż pasmo Ku, co pozwala na transmisję większej ilości informacji przy użyciu mniejszej wiązki. Ta technologia pozwala na ponowne wykorzystanie wielu częstotliwości, co z kolei pozwala na uzyskanie większych prędkości połączenia z Internetem dla użytkowników.

Szerokopasmowy internet satelitarny Eutelsat oferuje szybkie i niezawodne połączenie bez limitu lokalizacji. Prędkość połączenia siega 20 Mb/s dla pobierania danych i 6 Mb/s dla wysyłania danych. Prosty w instalacji zestaw dla użytkowników składa się z małej anteny parabolicznej i modemu podłączanego bezpośrednio do komputera.

szybki

Korzystaj z łaczy
internetowych 22 Mb/s

dla każdego

Usługa dostępna
już od 3zł dziennie

wszędzie

Zasięg gwarantowany w całej Polsce i na terytorium Europy.

od zaraz

Po prostu podłącz się i korzystaj. Bez żadnych łączy telefonicznych!

Tooway to Internet satelitarny, Internet szerokopasmowy, Szybki Internet, Alternatywa dla Internetu stacjonarnego, Internet dla domu, Internet dla firm, Internet na wsi, Internet satelitarny w Polsce, Dostęp do Internetu, Internet satelitarny bez limitu, Internet z satelity, Stałe łącze, Szybkość Internetu satelitarnego
Dowiedz się: Jaki Internet wybrać, Instalacja Internetu Tooway, Internet bezprzewodowy z satelity, Internet stacjonarny bez telefonu, Internet dla każdego, Wykluczenie cyfrowe, Mapa zasięgu