PL

Internet satelitarny

Co to jest Internet satelitarny?

Internet satelitarny to szerokopasmowy Internet dostępny drogą satelitarną. Łącze satelitarne zapewnia szybkie przekazywanie i odbieranie danych, dzięki czemu stanowi dobrą alternatywę wobec oferty operatorów naziemnych.

Internet z satelity jest szybki, niezawodny i dostępny wszędzie, niezależnie od istniejącej infrastruktury. Aby uzyskać dostęp do Internetu przez satelitę nie trzeba posiadać ani łącza telefonicznego, ani połączenia kablowego. Wystarczy odpowiednia antena satelitarna oraz modem.

Nie potrzeba również żadnego dodatkowego oprogramowania. Modem podłączany jest bezpośrednio do komputera wyposażonego w kartę sieciową. Wszystko można zainstalować samemu, lub skorzystać z usług specjalistów. Internet dostępny jest od zaraz, niezależnie od miejsca zamieszkania.

Jak działa Internet satelitarny

W przeciwieństwie do usług internetowych opierających się na infrastrukturze naziemnej, jak łącze telefoniczne lub połączenie kablowe, satelity zapewniają dostęp do Internetu w szerokich obszarach zasięgu, bez względu na rodzaj ukształtowania terenu. Obszar zasięgu jednej satelity może obejmować cały kontynent.

Satelita telekomunikacyjny umieszczony jest na orbicie okołoziemskiej. Satelita zaprojektowany jest dla aplikacji szerokopasmowych, co umożliwia znacznie większą pojemność łączy i szybki Internet. Satelita odbiera i przekazuje sygnał do docelowej lokalizacji. Sygnał z satelity odbierany jest przez antenę paraboliczną zainstalowaną u klienta i wysyłany poprzez modem do komputera.

Zestaw satelitarny jest prosty w instalacji, co umożliwia szybki dostęp do szerokopasmowego Internetu.

Internet satelitarny tooway

tooway dostarcza szerokopasmowy Internet satelitarny w Polsce i Europie. tooway wykorzystuje technologię dwukierunkowego internetowego połączenia satelitarnego, aby zapewnić najnowocześniejsze i najszybsze łącze internetowe dla wszystkich klientów.

tooway zapewnia szybki dostęp do Internetu za pośrednictwem satelity Eutelsat KA-SAT. Eutelsat KA-SAT jest satelitą telekomunikacyjnym o wysokiej przepustowości. Dzięki wykorzystaniu pasma Ka, satelita Eutelsat KA-SAT posiada pojemność łącza 38 razy większą niż standardowe satelity telekomunikacyjne wykorzystujące pasmo Ku. Ten satelita nowej generacji umożliwia użytkownikom bez dostępu do sieci naziemnych korzystanie z szerokopasmowego Internetu.

Internet tooway to szybki Internet satelitarny nowej generacji. Prędkość transferu to 22 Mb/s przy odbiorze danych i 6Mb/s przy ich wysyłaniu. Łącze satelitarne zapewnia komfort użytkowania przy przeglądaniu stron internetowych, obsłudze poczty elektronicznej, pobieraniu filmów i plików muzycznych czy używaniu Skype. Dzięki wysokiej prędkości transmisji, tooway jest liderem na rynku satelitarnych usług internetowych w Europie.

Dostęp do Internetu wszędzie i dla każdego

Satelitarny Internet szerokopasmowy jest doskonałą alternatywą dla Internetu DSL oraz Internetu kablowego. DSL zapewnia szerokopasmowy dostęp do internetu przez linię telefoniczną. Internet kablowy wymaga połączenia przez sieć telewizji kablowej. W odróżnieniu od tych technologii, Internet satelitarny jest zupełnie niezależny od istniejącej infrastruktury. Jest więc idealnym rozwiązaniem dla tych, którzy poszukują możliwości połączenia z Internetem bez telefonu i bez kabli.

Internet z satelity jest dostępny wszędzie – w mieście i poza miastem, w górach i w lesie – na terenie całej Polski i Europy. Niezależnie od miejsca zamieszkania, każdy może mieć dostęp do Internetu satelitarnego. Ta prosta w instalacji technologia jest rozwiązaniem dla każdego, kto mieszka w miejscu pozbawionym odpowiedniej infrastruktury. Każda lokalizacja ma zagwarantowaną taką samą jakość transmisji. Szerokopasmowy Internet satelitarny nowej generacji jest ekonomicznym i natychmiastowym rozwiązaniem dla użytkowników czekających na dostęp do szybkiego Internetu. Jest to jedyny sposób umożliwiający dostęp do sieci internetowej w każdym miejscu w Polsce.

szybki

Korzystaj z łaczy
internetowych 22 Mb/s

dla każdego

Usługa dostępna
już od 3zł dziennie

wszędzie

Zasięg gwarantowany w całej Polsce i na terytorium Europy.

od zaraz

Po prostu podłącz się i korzystaj. Bez żadnych łączy telefonicznych!

Tooway to Internet satelitarny, Internet szerokopasmowy, Szybki Internet, Alternatywa dla Internetu stacjonarnego, Internet dla domu, Internet dla firm, Internet na wsi, Internet satelitarny w Polsce, Dostęp do Internetu, Internet satelitarny bez limitu, Internet z satelity, Stałe łącze, Szybkość Internetu satelitarnego
Dowiedz się: Jaki Internet wybrać, Instalacja Internetu Tooway, Internet bezprzewodowy z satelity, Internet stacjonarny bez telefonu, Internet dla każdego, Wykluczenie cyfrowe, Mapa zasięgu