PL

Jaki Internet wybrać?

Dostawcy usług internetowych to firmy, które oferują abonentom połączenie z Internetem. Na rynku istnieje wielu dostawców Internetu, wiele ofert pakietów internetowych, oraz wiele różnych technologii umożliwiających dostęp do Internetu. Bez odpowiednich informacji trudno zdecydować jaki Internet jest najlepszym rozwiązaniem.

Wybór usługi internetowej oraz dostawcy Internetu zależy od potrzeb użytkowników, dostępności danej technologii oraz kosztów. Jedno jest pewne, najlepsza usługa internetowa daje dostęp do szybkiego i niezawodnego Internetu. Ze względu na przepustowość łącza i dużą prędkość transmisji danych, Internet szerokopasmowy jest obecnie najpopularniejszą usługą internetową. W ramach ofert szerokopasmowych często nadmieniane są połączenia DSL, światłowody i Internet kablowy. Istnieje również szczególnie łatwe w instalacji i ekonomiczne rozwiązanie jakim jest szerokopasmowy Internet satelitarny.

Sposoby podłączenia do Internetu

Internet satelitarny

Ten sposób podłączenia do Internetu nie wymaga instalacji kablowej ani linii telefonicznej, jest więc dostępny na całym obszarze obsługiwanym przez satelitę umieszczonego na orbicie okołoziemskiej. Internet w technologii satelitarnej pozwala na uzyskanie szybkich prędkości transferu, co pozwala na bardzo wysoki komfort użytkowania. To rozwiązanie jest coraz częściej używane na obszarach odizolowanych, bądź pozbawionych sieci naziemnych, które dzięki satelicie uzyskują możliwość łatwego dostępu do Internetu. Pod względem kosztów, oferty Internetu satelitarnego są coraz bardziej konkurencyjne w porównaniu do ofert klasycznego połączenia z technologią DSL.

Najbardziej innowacyjną usługą w technologii satelitarnej jest dwukierunkowe satelitarne łącze internetowe. Jest to usługa proponowana przez tooway, dostępna na obszarze Polski. tooway oferuje możliwość podłączenia do Internetu bez konieczności posiadania linii telefonicznej. Dane między komputerem użytkownika a Internetem przesyłane są bezpośrednio z anteny satelitarnej do nowoczesnego satelity telekomunikacyjnego obsługującego Europę. Podobnie jak w przypadku Internetu przewodowego, łącze internetowe jest stale dostępne i niezawodne. Podłączenie do Internetu z satelity zapewnia również wysoką szybkość przekazu danych.

Internet stacjonarny

Internet stacjonarny to sposób podłączenia do Internetu wymagający naziemnej infrastruktury telekomunikacyjnej. W zależności od używanych przewodów, abonenci mają dostęp do ofert Internetu kablowego oraz Internetu DSL.

Internet kablowy zapewnia usługę połączenia z siecią za pomocą tych samych przewodów, które używane są aby dostarczyć telewizję kablową. Usługi kablowego dostępu do sieci Internet uzależnione są od dostępności sieci kablowej na danym obszarze.

Internet DSL to usługa dostępu do Internetu przy użyciu istniejącej linii telefonicznej. Internet w technologii DSL zapewnia stałe łącze klientom na obszarach w obrębie aglomeracji. Technologia DSL funkcjonuje w połączeniu z telefonią stacjonarną, co skutkuje ograniczoną dostępnością oraz prędkościami uzależnionymi od lokalizacji.

Jaki jest najlepszy Internet w strefach bez infrastruktury telekomunikacyjnej?

Niezależnie od tego czy mieszkają Państwo na obszarze bez naziemnej infrastruktury, na obszarze tzw białych plam, czy nie, usługa satelitarnego podłączenia do Internetu pozwoli na uzyskanie lepszej jakości połączenia w konkurencyjnej cenie. Biorąc pod uwagę szybkość pobierania danych i wygodę surfowania w sieci Internet, najlepsze połączenie internetowe w strefach bez infrastruktury osiągną Państwo wybierając ofertę tooway.

Jaki Internet jest dla mnie najlepszy?

Pakiety internetowe tooway pozwolą każdemu znaleźć coś dla siebie. Symulator tooway pomoże natychmiast poznać Państwa potrzeby i zdecydować jaki Internet jest najlepszy w Państwa przypadku. Wystarczy wskazać w jakim celu i jak często używają Państwo Internetu, a symulator zasugeruje najlepszy pakiet dopasowany do konkretnych potrzeb.

szybki

Korzystaj z łaczy
internetowych 22 Mb/s

dla każdego

Usługa dostępna
już od 3zł dziennie

wszędzie

Zasięg gwarantowany w całej Polsce i na terytorium Europy.

od zaraz

Po prostu podłącz się i korzystaj. Bez żadnych łączy telefonicznych!

Tooway to Internet satelitarny, Internet szerokopasmowy, Szybki Internet, Alternatywa dla Internetu stacjonarnego, Internet dla domu, Internet dla firm, Internet na wsi, Internet satelitarny w Polsce, Dostęp do Internetu, Internet satelitarny bez limitu, Internet z satelity, Stałe łącze, Szybkość Internetu satelitarnego
Dowiedz się: Jaki Internet wybrać, Instalacja Internetu Tooway, Internet bezprzewodowy z satelity, Internet stacjonarny bez telefonu, Internet dla każdego, Wykluczenie cyfrowe, Mapa zasięgu